Logo SDS Słuspk
Środowiskowy Dom Samopomocy w Słupsku
SVG
SVG

Sala plastyczno-malarska

Osoby prowadzące zajęcia: Katarzyna Warcholak i Beata Sikorska

W tym kreatywnym miejscu spotykają się wszyscy zainteresowani innowacyjną pracą twórczą, rozwojem awangardowego spojrzenia  na rzeczywistość, poszerzeniem wiedzy o  kompozycji i sztuce oraz wyciszeniem myśli i emocji poprzez wykorzystanie metody Arteterapii.

Koncepcja ta pozwala nam realizować różne nowatorskie projekty z zastosowaniem urozmaiconych form sztuki takich jak malarstwo realistyczne i abstrakcyjne, rysunek piórkiem i węglem, grafiki wklęsłodrukowe i wypukłodrukowe oraz inne techniki mieszane z wykorzystaniem filmów o sztuce i albumów malarskich polskich i światowych twórców sztuki współczesnej i dawnej. 

Nasi ARTYŚCI z ŚDS często uczestniczą w warsztatach integracyjnych z młodzieżą ze słupskich szkół, prowadzonych przez zagranicznych nauczycieli plastyki w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku i w Ustce. 

Prace malarskie i dzieła przestrzenne oraz rzeźby, które powstają w wyniku tej kreatywnej i dynamicznej współpracy są prezentowane podczas wystaw artystycznych w Baszcie Czarownic, w słupskim ratuszu lub w naszym ośrodku. Często też podopieczni podziwiają kompozycje i obrazy innych twórców alternatywnych dzieł w galeriach sztuki w Słupsku i  Gdańsku.